חניכיים בריאות – לב בריא

מחלות לב הן בעיה נפוצה ברחבי העולם. כמו כן גם היגיינת פה ירודה. אז האם פה בריא מעיד על לב בריא? האם שמירה על חניכיים בריאות תפחית את הסיכון לחלות במחלות לב? יותר ויותר מחקרים טוענים שכן.

מחקרים מהאקדמיה לרפואת שיניים כללית (AGD) הראו קשר ברור בין בריאות הפה ובריאות הלב. מחקר נוסף מצביע על הסיכון לפתח בעיות כמו אנדוקרדיטיס -דלקת פנים הלב , מחלות קרדיו וסקולריות (מחלות לב וכלי דם).

בנוסף, דלקת ברקמות הרכות כמו החניכיים, עלולה לפתח בעיות מסכנות חיים כמו טרשת עורקים, קרישים אשר מאטים את זרימת דם, העלאת לחץ הדם והגברת הסיכון ללקות בהתקף לב.

הצטברות חיידקים – דלקות חניכיים מתאפיינות לרוב בהצטברות של חיידקים אשר גורמים להתפתחות הדלקת. חלק מהחיידקים יכולים לעשות את דרכם מהחניכיים אל המסתמים ולגרום לדלקת במסתמים.

יש לציין דלקת חניכיים היא מחלת חניכיים בשלביה המוקדמים ביותר והוא יכול להתפתח במהירות לתוך החניכיים ולהפוך ל "דלקת מסב השן".

סממנים למחלת חניכיים:
אודם, נפיחות בחניכיים, ריח רע מהפה או רגישות בשיניים, נסיגת חניכיים / היווצרות של כיסים עמוקים בין השיניים והחניכיים, דימום בחניכיים בזמן צחצוח או שימוש בחוט דנטלי.
טיפים נוספים להפחתת הסיכון לפתח בעיות לב:

הגבלת העישון ושימוש במוצרי טבק (עדיפות להפסקה).

הקפדה על תזונה מאוזנת, כולל מזונות שטובים לבריאות הפה.

שמירה על סוכרת מאוזנת. סוכרת מפחיתה את היכולת של הגוף להילחם בזיהומים. מאחר ומחלת חניכיים היא זיהום חיידקי חולי סוכרת רבים נמצאים בסיכון גבוה יותר.

לסיכום
ביקורת אצל רופא השיניים שלך ,צחצוח פעמים ביום ושגרת שימוש בחוט דנטלי היא עדיין הדרך הטובה ביותר לשמירה על בריאות הפה הכללית שלך באופן יזום, כמו כן שמירה על חיוך יפה. לאחר שמחלת החניכיים כבר הופיעה, יש לטפל בה בהקדם אצל רופא השיניים על מנת למנוע את החמרת המצב.

לבדיקה וייעוץ חינם חייגו :