הלבנת שיניים

בשנים האחרונות נושא הלבנת השיניים תפס תאוצה רבה. מאחר ולשיניים יש חלק חשוב בתקשורת בין אנשים, למראה השיניים יש חשיבות גדולה מאוד כי הוא משפיע על המראה הכללי. בנוסף לכך, שיניים אסתטיות ובריאות מעידות על אדם המודע לבריאותו ועושות רושם טוב.
הלבנת השיניים היא פעולה קוסמטית הגורמת להבהרת חומר השן. הטיפול לא כרוך בהרדמה או בכאב והפעולה, אם מבוצעת נכון, אינה פוגעת בשן בטווח הארוך. לפני הטיפול יש לבצע סילוק אבנית ולוודא שאין דלקת חניכיים ומוקדי עששת.

טיפולי ההלבנה השונים אינם מעניקים תוצאה לצמיתות, ויש לחדשם מעת לעת, בתלות במטופל. בנוסף לכך, אם קיימים בפה שחזורים בצבע השן, חשוב להבין כי הם לא ישנו את צבעם במהלך ההלבנה, וייתכן כי עקב כך יהיה צורך להחליפם בתום התהליך.

הלבנת שיניים במרפאה

הלבנת השיניים מתבצעת במרפאה על ידי רופא השיניים. ההליך מתבצע באמצעות ג'ל הבהרה בריכוז גבוה המשופעל על ידי אור. שיטה זאת מתאימה למתרפאים שמעוניינים לבצע את ההלבנה בפעם אחת במרפאת השיניים .

יתרונה של השיטה היא במהירות השגת התוצאה הרצויה; ניתן להבחין בשינוי מיידי.
חסרונה של השיטה היא בכך שהטיפול אינו מתאים למטופלים בעלי רגישות גבוהה בשיניים ו/או בחניכיים.

הלבנת שיניים ביתית

שיטת ההבהרה המומלצת והנפוצה היא הלבנת שיניים ביתית, המתבצעת בבית המטופל ועל ידו.
הלקוח מקבל סד שקוף ועדין המותאם באופן אישי לקשתות השיניים שלו. בנוסף לכך, הוא מקבל מזרקים המכילים את חומר ההבהרה בצורת ג'ל. מניחים את הסדים עם חומר ההבהרה על השיניים במשך פרק הזמן המומלץ על ידי היצרן (לפי ריכוז החומר), והתוצאות נראות כעבור כשבועיים. הטיפול נמשך בדרך כלל בין שבועיים לחודש.

יתרונה של השיטה הוא בעדינותה והשפעתה המדורגת, וכן בתוצאותיה הנשמרות לאורך זמן רב יותר.

חסרונה של השיטה היא בכך שניתן להבחין בשינוי בצבע השן רק לאחר כשבועיים.

לבדיקה וייעוץ חינם חייגו :