שיניים לבנות טיפולים ושמירה

בשנים האחרונות נושא הלבנות השיניים תפס תאוצה רבה – היות ולשיניים יש חלק חשוב בתקשורת בין אנשים, למראה השיניים יש חשיבות גדולה מאוד כמשפיע על המראה הכללי.

הלבנת השיניים היא פעולה קוסמטית הגורמת להבהרת הדנטין. הטיפול לא כרוך בהרדמה או בכאב וההבהרה אינה פוגעת בשן בטווח הארוך. לפני הטיפול יש לבצע סילוק אבנית ולוודא שאין דלקת חניכיים ומוקדי עששת.

הלבנת שיניים במרפאה

הלבנת השיניים מתבצעת במרפאה ע"י רופא השיניים. נעשית באמצעות שילוב של ג'ל הלבנה בריכוז גבוה ושפעול ע"י אור, התהליך מתאים למתרפאים שמעוניינים לבצע הלבנה בישיבה חד פעמית במרפאת השיניים .

יתרונה של השיטה היא במהירות השגת התוצאה הרצויה-ניתן להבחין בשינוי מיידי.
חסרונה של השיטה היא בכך שהטיפול אינו מתאים למטופלים בעלי רגישות גבוהה בשיניים ו/או בחניכיים.

הלבנת שיניים ביתית

שיטת ההלבנה המומלצת והנפוצה היא "הלבנה ביתית" המתבצעת בבית המטופל ועל ידו.
הלקוח מקבל סד הלבנה המותאם באופן אישי ומזרקים המכילים ג'ל וחומרי הלבנה. סד ההלבנה מיועד למנוע מהג'ל להתפשט לאזור החניכיים. מניחים את התבנית בפה במשך שעה וחצי עד שלוש ביום, והתוצאות נראות כעבור כשבועיים. הטיפול נמשך בד"כ בין שבועיים לחודש.

יתרונה של השיטה הוא בתוצאותיה שמחזיקות לטווח ארוך יותר.
חסרונה של השיטה היא בכך שניתן להבחין בשינוי בצבע השן רק לאחר כשבועיים

שמירה על תוצאות הלבנת שיניים
הפסיקו לעשן
עישון גורם להווצרות כתמים על גבי שכבת האמייל ומכהה את צבע השיניים. הפסיקו לחלוטין או לפחות הפחיתו את כמות הסיגריות שאתם צורכים ביום.
הפחיתו בשתיית משקאות חומציים
הקפידו להפחית צריכת מיצי הדרים, כמו לימונדה או תפוזים: החומציות שלהם שוחקת את האמייל ופוגמת בצבע הטבעי של השן. נסו להגביל צריכה לכ-3-4 כוסות ליום.
הפחיתו צריכת משקאות/מאכלים ש"צובעים" את השיניים
קפה, תה ,קולה ויין אדום הם חלק מהמשקאות אשר יכולים לשנות את צבע השיניים שלכם ולהותיר כתמים ומשקעים בצבע את השיניים ויותירו כתמים אפרפרים/צהבהבים על רובד השן.
שמרו על הגיינה
הקפידו על צחצוח נכון ועל שטיפות פה, הקפידו להגיע לשיננית מדי חצי שנה.

לבדיקה וייעוץ חינם חייגו :